STATYSTYKI: Odwiedziło nas: 236964 osób | Do końca roku: 40 dni | Do wakacji: 213 dni
Wtorek, 2017-11-21
Janusza, Marii

Jesteś tu: » Strona główna » O przedszkolu » O przedszkolu

Przedszkole „Zielona Dolinka” jest placówką należącą do Wrocławskiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie. Główne działania i przedsięwzięcia związane są ze zdrowiem i ekologią. Te dwie dziedziny są ze sobą bardzo mocno powiązane, gdyż istnieje ścisła zależność pomiędzy stanem środowiska a zdrowiem i samopoczuciem człowieka. Ruch, prawidłowe odżywianie, bezpieczne i przyjazne środowisko to nieodłączne elementy życia małego dziecka i kształtowania jego osobowości. Dlatego też staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom dziecka, tworząc własne programy i włączając do ich realizacji całe środowisko przedszkolne.

Przedszkole zapewnia opiekę i wychowanie dzieciom w wieku od 3-6 lat. Posiadamy cztery grupy wiekowe dzieci oraz salę rekreacyjną, w której odbywają się min.: zajęcia z rytmiki, ćwiczenia gimnastyczne. Kadra pedagogiczna posiada wysokie kwalifikacje pedagogiczne, które są na bieżąco pogłębiane poprzez  systematyczne uczestnictwo w kursach, warsztatach, studiach podyplomowych. Profesjonalizm kadry pedagogicznej powoduje, iż dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach dydaktycznych, ale również chętnie biorą udział w konkursach min.: regionalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym.
Oprócz zadań opiekuńczo- dydaktyczno – wychowawczych kładziemy duży nacisk na preferowanie szeroko rozumianego prawidłowego żywienia. Posiadamy  własne zaplecze kuchenne,  gdzie wykwalifikowana kadra kuchni: kucharki oraz intendentka sprawiają, że nasze posiłki są bardzo smaczne, urozmaicone a jednocześnie zdrowe.

Przedszkole mieści się w budynku 3 kondygnacyjnym murowanym. Budynek jak i jego wyposażenie są własnością gminy Wrocław.